V kombinaci s kolagenem

Kolagen je velmi důležitý pro udržení pevnosti kůže a dalších tkání. Rádi pracují vedle sebe a jejich společným dílem jsou kromě vypnuté pokožky také pevné a vyživené nehty a absence otlaků.

Není také náhodou, že obě tyto bílkoviny jsou produkovány ve stejných buňkách zvaných fibroblasty. A růstový hormon produkovaný během spánku se stará o doplnění správné hladiny obou.

Kolagen

Kolagen jako nejdůležitější bílkovina v těle se vyskytuje převážně v škáře a hraje nezastupitelnou roli. Dokáže na sebe vázat neuvěřitelné množství vody, čímž zabraňuje vysychání pokožky a udržuje ji pevnou a napnutou. Přispívá také ke správné funkci kloubů. S přibývajícím věkem dokonce produkce kolagenu klesá. Pokožka pomalu ztrácí pružnost, vláčnost a pevnost a vrásky jsou stále výraznější. I tuto látku však lze vhodnými přípravky doplnit.

Elastin

Elastin je velmi důležitý protein, který má schopnost se rozpínat a opět smršťovat. Jeho úkolem je tedy zajistit pružnost celého kloubu. Nachází se v kůži, ale také ve šlachách, vazech, cévách, plicích a střevech. S přibývajícím věkem elastinu ubývá, takže je pro naše tělo stále těžší udržet si pružnost, kterou mělo v dětství a mládí. Podle odborníků se od 25. roku věku ztrácí každý rok přibližně 1 % elastinu, přičemž klesající trend urychluje časté vystavování UV záření, stres, nevyrovnaná hladina hormonů a kouření. Vrásky a ztenčená, papíru podobná pokožka jsou již viditelnými příznaky nedostatku elastinu. Elastin však lze doplnit speciálními přípravky. Velmi účinné je pravidelné používání přípravku Elastin N-Medical, který obsahuje dobře vstřebatelný, protože hydrolyzovaný elastin.